начальник міграційної служби області притягнутий до штрафу на 12 180 грн через невидачу паспорту за 170 грн

Перші штрафи топ-чиновникам Харківщини, що саботують видачу закордонного паспорта за 170 гривень

39_big

Уперше за останні 5 років топ-керівник міграційної служби України буде притягнутий до відповідальності за саботаж виконання судових рішень.

Така санкція Харківського окружного адміністративного суду накладена на начальника Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області – Гузя Вячеслава Валерійовича – за невиконання рішень суду про видачу закордонного паспорта за 170 гривень.

Активіст харківської ініціативної групи “Закордонний паспорт за 170 грн.” Ігор Капустянський, після судового розгляду справи про відмову в оформленні закордонного паспорта, пройшов інстанції окружного адміністративного, апеляційного адміністративного, вищого адміністративного судів. Всі інстанції суду підтвердили правомірність вимог позивача, гр. Капустянського, та зобов’язали оформити закордонний паспорт за 170 грн. (установлена законом вартість), визнавши неправомірною вимогу додаткових платежів.

Як заявляють активісти, судове рішення, що зобов’язало посадову особу ГУ ДМС оформити паспорт без додаткових платежів, ігнорувалося, тож за заявою позивача Харківський окружний адміністративний суд присудив накласти штраф у розмірі 10 мінімальних заробітніх плат, що на цей час становить 12 180, 00  гривень.

Коментує Ігор Капустянський: “Це перше подібне притягнення до відповідальності чиновника такого високого рівня. Це зайвий раз доводить правоту вимог громадських активістів щодо оформлення паспорту за 170 гривень”.

Нагадаємо, що в рамках кампанії “Закордонний паспорт за 170 грн.” група активістів веде дії по відновленню законності та усуненню неправомірних вимог додаткових платежів при оформленні закордонного паспорту.

Однак слід зазначити, що сплата штрафу не звільняє від обов’язку виконати постанову суду і подати звіт про її виконання , тому суд встановий новий час для виконання рішення (видачі паспорта) терміном в один місяць, і, в разі його невиконання, величина штрафу буде суттєво збільшена – до тридцяти мінімальних заробітних плат (близько 36 тисяч гривень). Активіст анонсував продовження діяльності своїх колег і щодо інших посадових осіб управління міграційної служби до моменту досягнення мети кампанії.

Додатки:

Ухвала Харківського окружного адміністративного суду про накладання штрафу на винну посадову особу Головного управління державної міграційної служби в Харківській області.

https://drive.google.com/folderview?id=0B_aXnrVCFsKqfllDQ3ZGSk94UHRNZmM4aFRSanMtOXpkY1AwTWUtTG5uc2dOWHVWeExaY0k&usp=sharing

Додаткова інформація:

093-63-78-771 – Ксенія Підопригора,

e-mail:    pklksunya@gmail.com

063-461-61-04 – Ігор Капустянський

P.S.: просимо взяти до уваги, що Ігор Капустянський знаходиться зараз у зоні проведення антитерористичної операції на військовій службі у Національній гвардії України, тому не завжди може відповідати на дзвінки.

рішення1рішення2

Напишіть відгук