ініціативна група “закордонний паспорт за 170 грн” буде ініціювати звільнення керівництва ДМС за зайві платежі при оформленні закордонного паспорта.

Прес-реліз. Для оперативного поширення: 16-17 квітня

Громадяни Харкова будуть ініціюватимуть звільнення керівництва ДМС за зайві платежі при оформленні закордонного паспорта.

press

Про це 15 березня в приміщенні Східноукраїнського регіонального відділення міжнародного фонду “відродження” пройшла прес-конференція на тему прозорості послуг державної міграційної служби при оформленні паспорту для виїзду закордон, організована місцевою ініціативною групою “закордонний паспорт за 170 грн”.

Учасники прес-конференції, рядові громадяни, незалежні активісти та представники громадських організацій розповіли про більш як дворічний досвід юридичної кампанії з оформлення закодронного паспорту за 170 грн та розповіли про свої подальші плани.Зокрема, активісти презентували судові рішення, переписку з підрозділами та керівництвом міграційної служби, прокуратури та мвс.

“я була першою у Харкові, хто після декількох інстанцій отримав паспорт за 170 гривень” – повідомляє активістка Ксенія Підопригора, – “Наразі ж наш колега Ігор вже очікує рішення виконавчої служби щодо обкладення керівництва міграційної служби області штрафом у розмірі від 35 , а можливо і 64 тисяч гривень за невиконання рішення суду і невидачі закордонного паспорту згідно законної вартості у 170 грн.”

На даний момент серед членів ініціативної групи є вже 8 людей, які мають активні провадження в різних інстанціях суду, усі з яких є вирішеними на користь позивачів-активістів. Група активістів, серед яких і рядові громадяни і члени громадських організацій та місцевої політичної партії – планують проведення навчальних заходів та семінарів, як вибороти своє право на паспорт за 170 грн для широкої громадськості Харкова.

Учасники також зазначили, що планують відвідати керівництво обласного управління ДМС з вимогою ліквідації корупційної схеми з уплати необов’язкових платежів при оформленні паспорту. Учасники ініціативи також висувають вимогу відставки керівника управління ДМС та його заступників  або навіть більш рішучі вуличні заходи громадського тиску.

“Хоча кожний активіст при боротьбі за свої права стикається з масою нетипових питань юридичного плану, для ефективного представництва в суді необов’язково бути юристом чи мати юридичну освіту. Окрім того, жоден з членів харківської ініціативної групи або інших груп, з решти областей і регіонів України, хто вже отримав паспорт за 170 грн - не є фаховим юристом. Це однак не заважає нам перемагати у судах усіх інстанцій і навіть вищого адміністративного суду або верховного суду” – прокоментували активістка Ольга Лагіка 

“Ми плануємо опублікувати на нашому сайті mcgi.org.ua методичку, яка пояснюватиме кожному бажаючому як можна захистити свої права в суді і підтвердити право на оформлення закордонного паспорта за 170 грн. . Також ми плануємо навчати на семінарах і просвітницьких заходах, на зразок проведених раніше партією “Демократичний альянс”, зацікавлених харків’ян. Я думаю, що в перспективі найближчих півроку – цей рух за паспорт вартістю 170 грн справді може стати масовим у Харкові”, заявляє активіст ГО “молодіжний центр громадських інновацій” Юрій Сулима.

Активісти ініціативної групи планують вже найближчим часом провести ряд масових просвітницьких заходів та продовжуватимуть юридичну лінію кампанії.

​​В разі виникнення додаткових питань просимо звертатися за інформацією за телефоном: 0634753561 Юрій або знайти її на сайті mcgi.org.ua

Напишіть відгук